بازتاب گسترده پرتاب ماهواره ملی امید در رسانه های جهان
مطبوعاتجهان امروز دقایقی بعد از پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ملی امید از سویایران، به انعکاس این خبر پرداخته و نکته مهم تاکید آنها بر داخلی بودناین ماهواره است.

بهگزارش خبرگزاری مهر، پرتاب ماهواره ملی امید که صبح امروز سه شنبه باموفقیت انجام شد و در مسیر زمین قرار گرفت، واکنش زیادی در مطبوعات جهانبه دنبال داشت.

دراین باره خبرگزاری ریانووستی با این عنوان که ماهواره ملی امید ایراندر مدار زمین قرار گرفت، نوشت: این ماهواره از نوع ماهواره سبک است و باهدف برقراری ارتباطات متقابل ماهواره ای و ایستگاه زمینی، تعیین مشخصاتمداری و تله متری مشخصات زیر سامانه ها در مدار زمین قرار گرفت.

به نوشته این خبرگزاری روسی، ماهواره امید هر 24 ساعت 15 بار به دور زمین می چرخد.

پایگاه خبری "عرب آنلاین" هم با انعکاس این خبر نوشت: ایران ماهوارهامید، اولین ماهواره ساخت داخلی را پرتاب کرد و این موفقیت درحالی به دستآمد که ایران به علت برنامه هسته ای، درمعرض فشار بین المللی قرار دارد.

خبرگزاری فرانسه و رویترز نیز با انتشار این خبر نوشتند: ایران برایاولین بار در تاریخ خود، ماهواره ای به نام " امید " را با استفاده ازموشک " سفیر 2" به هوا پرتاب کرد.

خبرگزاری عربستان هم با درج این مطلب در سایت خود نوشت: همه اجزای این ماهواره و موشک " سفیر 2 " که حامل آن بود، ساخت ایران است.

پایگاه خبری محیط هم در ادامه با اشاره به این خبر نوشت: عملیات پرتابماهواره ملی امید با نظارت محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران انجام شد.

شبکه تلویزیونی الجزیره قطر هم درخبری گزارش داد: ایران برای اولین ماهواره ساخت داخل را به هوا پرتاب کرد.

"رادیو سوا" نیز نوشت: ایران برای اولین ماهواره ساخت داخل را با استفاده از موشک " سفیر 2 " به هوا پرتاب کرد.

 

ماهواره ملی "امید" با موفقیت پرتاب و در مدار زمین قرار گرفت
ماهوارهملی امید همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و در آستانه سی امین سالگردپیروزی انقلاب با دستور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور با موفقیت بهفضا پرتاب و در مدار کره زمین قرار گرفت.

بهگزارش خبرگزاری مهر، متن دستور رئیس جمهور به این شرح است : با استعانت ازخدای یگانه وخالق زمین وآسمانها حضرت حق وبا توسل به انبیا واولیای الهیبه ویژه اخرین ستاره تابناک اسمان امامت و ولایت حضرت مهدی (عج )و با سلامو درود بی پایان به روح بلند امام راحل عظیم الشان و شهدای گرانقدر انقلابو در ایام خجسته دهه مبارک فجر و سی امین سالگرد پیروزی عظیم "ملت ایران وبشریت "در انقلاب اسلامی ، اجازه پرتاب ماهواره ملی امید به وسیله"ماهواره بر سفیر 2 "را صادر می نمایم وبه مناسبت شعارهای ملت ایران دردهه فجر 57، شعار الله اکبر را سر آغاز این حرکت نوین قرار می دهم .

الله اکبر ، الله اکبر ، الله اکبر.

انشاء الله بر ملت ایران وهمه ملتهای آزاده مبارک باشد.

ماهواره ملی امید بوسیله ماهواره بر سفیر 2 که به صورت کاملاً بومی در کشور طراحی و ساخته شده است، درمدارزمین قرار گرفت.

این ماهواره ازنوع ماهواره سبک است که با هدف برقراری ارتباطات متقابلماهواره و ایستگاه زمینی، تعیین مشخصات مداری و تله متری مشخصات زیرسامانهها، در مدار زمین قرار می گیرد ، ماهواره امید هر 24 ساعت 15 بار به دورزمین می چرخد و در هر دور، دو بار به وسیله ایستگاههای زمینی دورسنجی وبردسنجی کنترل و هدایت می شود.

این ماهواره ملی با دو باند فرکانسی و هشت آنتن، اطلاعاتی را به زمین ارسال و از زمین دریافت می کند.

ماهواره بر سفیر 2 نیز به عنوان پرتابگری دقیق و هدایت پذیر، قادر استماهواره های سبک را تا ماوراء جو پرتاب و در مدار پیش بینی شده قرار دهد.کلیه قطعات و اجزاء این ماهواره وماهواره بر از جمله موتور ماهواره بر کهاز تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است، بدست متخصصان افتخارآفرین صنایعهوافضای کشور طراحی و تولید شده است.

ماهواره امید در بهمن ماه سال گذشته با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامیایران رونمایی و ماهواره بر سفیر 1 در خرداد ماه سال جاری با حضور ریاستجمهوری بصورت آزمایشی با موفقیت پرتاب شد.

پرتاب ماهواره ملی امید رخدادی بزرگ و افتخارآمیز در تاریخ کشور است
رئیسجمهوری اسلامی ایران با تبریک پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ملی«امید» به ملتبزرگ ایران آن را رخدادی بزرگ و افتخار آمیز در تاریخ کشورمان دانست وگفت: پرتاب ماهواره ملی«امید» جایگاه کشورمان را ارتقاء داده و فرصتهایزیادی را پیش روی ملت عزیز ایران قرار خواهد داد.
بهگزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمود احمدی نژاد پس از پرتاب موفقیت آمیزماهواره ملی «امید» به وسیله ماهواره‌ بر «سفیر 2» تقارن آن را با ایامالله دهه فجر و میلاد امام کاظم(ع) فرخنده و مبارک  و آن را هدیه بزرگیبرای ملت ایران دانست و گفت: این رخداد بزرگ پس از ماهها تلاش پیگیر،تحقیق و پژوهش و محاسبه های پیچیده ریاضی انجام شده و با موشکی که آن همبه طور کامل توسط متخصصین و دانشمندان کشورمان ساخته شده است به فضا پرتابشد .

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه ماهواره ملی «امید» با الطافالهی و عنایات حضرت ولی عصر(عج) در مدار پیش بینی شده قرار گرفته استاظهار داشت: این رخداد افتخار آمیز را صمیمانه به همه ملت ایران، جوانان،متخصصین، دلسوزان و عاشقان ایران زمین و همه عدالت طلبان تبریک می گویم.

رئیسجمهور با تاکید بر اینکه امروز در فضا نیازمند پیچیده ترین و پیشرفته ترینفناوریهای روز دنیا است خاطرنشان کرد: چندین مجموعه بزرگ دست به دست همدادند تا این کار عظیم با موفقیت انجام شود.

دکتر احمدی نژاد درادامه با اشاره به ویژگیهای ماهواره ملی امید گفت: موشکی که پرتاب شده دومرحله ای است به این معنی که تا مسافت روشنی را موشک اول طی می کند و سپسموشک دوم از دل موشک اول رها می شود و ماهواره را تا مسیر بالاتری حمل میکند. در نقطه معینی نیز مجددا ماهواره با اهرمهایی به سمت مسیر تعیین شدهپرتاب می شود.

رئیس جمهور افزود: فناوری ماهواره امید که بایدبتواند در مدار حرکت کرده و اطلاعاتی که انتظار داریم به زمین منتقل کندهمه ساخت متخصصین داخلی کشورمان است. البته فعلا همه کارآییهای مورد نیازدر این ماهواره نصب نشده است و صرفا فن پرتاب و قرار دادن آن در مدار زمینمد نظر بوده است.

دکتر احمدی نژاد در ادامه با اشاره به اینکهایستگاههای زمینی که ماموریت دریافت پیام از ماهواره را بر عهده دارندگفت: ایستگاههای زمینی دو ماموریت اصلی دارند و آن ردیابی مسیر ماهواره ودریافت پیام از آن است و اکنون ایستگاههای ثابت و متحرک فراوانی در داخلکشور و بعضی کشورها قرار گرفته است تا پیامها را از ماهواره دریافت کنندکه تکنولوژیهای به کار رفته در این ایستگاهها نیز به طور کامل ساخت ایراناست.

رئیس جمهور با بیان اینکه کشورمان مجموعه کامل تکنولوژیماهواره را در اختیار دارد تصریح کرد: از این به بعد کار متخصصین کشورمانارتقای آن از لحاظ افزایش وزن و ارتفاع بیشتر ماهواره است.

دکتراحمدی نژاد با اشاره به اینکه ماهواره ای که توسط کشورمان به فضا پرتابشده در مقایسه با بسیاری از کشورها کم هزینه تر و سریعتر انجام گرفته استخاطرنشان کرد : برخی از کشورها نه مرحله را طی کرده اند تا به نقطه ای کهمتخصصین کشورمان تنها با سه مرحله به آن رسیده اند برسند.

رئیسجمهور در ادامه با بیان اینکه پیشرفتهای علمی کشورمان صلح آمیز و درراستای تقویت دوستی و برادری در جهان است اظهار داشت: ملت ایران علم را درخدمت صلح، عشق و برادری و کمال جامعه انسانها دنبال می کند و نگاه ما بهعلم و فناوریهای علمی با نگاه توسعه طلبان و قدرت مداران متفاوت است چراکه ما نگاه توحیدی به علم داریم و نگاه آنها شیطانی است.
دکتر احمدینژاد با اشاره به تبلیغات منفی دشمنان علیه فناوریهای علمی کشورمان گفت:اینگونه تبلیغات طبیعی است چرا که آنها سی سال تلاش کرده اند که القاءکنند جمهوری اسلامی نمی تواند پیشرفت کند ولی وقتی امروز بر عکس حرف آنها،ملت ایران روز به روز قله های پیشرفت و تعالی را در عرصه های مختلف طی میکند ، طبیعی است که آنها ناراحت باشند. البته امیدواریم آنها از اینگونهاقدامات خود دست بردارند چرا که هیچکس در دنیا حرف آنها را علیه ملت ایراننمی پذیرد .

رئیس جمهور با بیان اینکه همه ملتها پیشرفت ملتایران را متعلق به خود می دانند گفت: مطمئن هستم وقتی این خبر منتشر شودهمه ملتها خوشحال خواهند شد چرا که ارتباط ایران با سایر ملتها یک ارتباطعاطفی است و حرفهای دشمنان نه تنها نمی تواند خدشه ای به این جایگاه واردکند بلکه آن را عمیق تر و برجسته تر هم خواهد کرد. 

دکتر احمدینژاد خاطرنشان کرد: پرتاب ماهواره امید این باور را در انسان تقویت می کندکه هر هدفی برای ملت ایران دست یافتنی است و هیچ مانعی نمی تواند ازپیشرفت کشورمان ممانعت کند. در عصر اندیشه و فرهنگ دیگر نمی توان با زبانصدا و تحریم با ملتها بخصوص ملت ایران حرف زد.

 

منبع: خبر گزاری مهر

دسته ها : سایر
سه شنبه پانزدهم 11 1387
احمدی‌نژاد در جشنواره خوارزمی:
ماهواره امید در کنترل ایستگاه‌های ایرانی است
جام جم آنلاین: رئیس جمهور گفت: دانشمندان ایرانی توانستند انواع ایستگاه‌های دریافت، مدیریت و کنترل ماهواره را بسازند که در پرتاب ماهواره امید هم آن را به کار گرفتند و هم اکنون هم در حال کنترل ماهواره امید هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور پیش از ظهر امروز سه ‌شنبه در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، این جشنواره را جشنی بزرگ و امیدبخش دانست و گفت: بدون علم امکان حرکت، زندگی متعالی و شکوفایی استعدادها وجود ندارد و البته آن علمی مفید و منشاء اقتدار است که در خدمت تعالی جامعه و شکوفایی استعدادهای الهی انسان باشند.
وی افزود: آن اقتدار برآمده از علمی شایسته تقدیر است که در خدمت برادری، صلح و سلامت جامعه بشری باشد.

رئیس جمهور ادامه داد: در طول تاریخ مجاهدت زیادی برای فتح عرصه‌های جدید انجام شده اما متاسفانه حاصل آن در خدمت کمال جامعه انسانی قرار نگرفت از اقتدار برآمده از علم، برای بسط سلطه و توسعه خودخواهی خود بر ملت‌ها استفاده کردند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز باید فرهنگ بهره‌مندی صحیح از علم و فناوری را در دنیا گسترش دهیم اظهار داشت: "ملت ایران به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یک حرکت پرشتاب، سازنده و رو به جلو را در عرصه‌های علمی آغاز کرده و هر روز اخبار پیشرفت‌های علمی ملت ایران در دنیا منتشر می‌شود و دانشمندان ایران به سرعت در حال رساندن خود به مرزهای دانش هستند.

رئیس‌جمهور ابعاد، تنوع و حجم خلاقیت‌ها، نوآوری‌ها، اختراعات و نظریه‌ها را بسیار امیدبخش و حرکت آفرین دانست و با بیان اینکه ملت ایران به دنبال علمی است که منشاء صلح و در خدمت برادری و پیشرفت همه ملت‌ها باشد، گفت: شب گذشته اولین ماهواره ساخت ایران به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت و دانشمندان ما با تکیه بر توانمندی‌های پولی و همت‌های بلند و خودباوری عمیق و علیرغم همه فشارها و محدودیت‌ها توانستند با موفقیت پا به عرصه فضا بگذارند.

وی با اشاره به دستاوردهای پرتاب موشک امید به فضا افزود: موشک پرتابگر باید ماهواره را تا ارتفاع بالا ترک کند و سپس آن را با سرعت و زاویه مشخص در مدار رها کند. موشک ماهواره‌بر سفیر 2 متشکل از 2 بالابرنده، ماهواره را تا ارتفاع حدود 250 کیلومتر بالا بردند و سرعت پرتاب بیش از 5 هزار کیلومتر در ساعت است.

احمدی‌نژاد ماهواره امید را دستاورد دیگری دانست و ادامه داد: مدتهای طولانی است که دانشمندان ما به کمک دانشمندان کشورهای دیگر یک ماهواره مخابراتی را ساخته و آماده پرتاب کرده‌اند اما کسانی که علم را در انحصار خود می‌خواهند، مانع از پرتاب ماهواره مصباح شدند، اما ماهواره امید که در مدار قرار گرفته، 15 بار یک مدار بیضوی را با اوج 500 کیلومتر طی می‌کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به دستاورد دیگر پرتاب ماهواره امید گفت: دو سال قبل یک ماهواره مشترک ایران و یک کشور دیگر به فضا پرتاب شد اما تا به امروز هنوز ایستگاه‌های زمینی کنترل آن ماهواره در اختیار ایران قرار نگرفت. اما دانشمندان ما توانستند انواع ایستگاه‌های دریافت، مدیریت، و کنترل ماهواره را بسازند که درپرتاب ماهواره امید هم آن را به کار گرفتند و هم اکنون هم در حال کنترل ماهواره امید هستند.

احمدی‌نژاد خودباوری و ابتکار عمل را دستاور د دیگر پرتاب ماهواره امید عنوان کرد واظهار داشت« انحصارگران تلاش دارند به ملت‌ةا به باورند که تنها راه دستیابی به فناروری‌های پیشرفته ،صرفا همان راهی است که آنها پیموده‌اند و همه باید از آنها اجازه بگیرند اما دانشمندان ما اثبات کردند که اگر یک ملت یا یک گروه بخواهد برای خدا وخدمت به انسان‌ها کار مهمی انجام دهد، حتی فراتر از مرزهای دانش، این هدف قابل حصول است و در حقیقت دانشمندان ما راه جدیدی را به ملت‌های مستقل و آزاده هدیه دادند.

رئیس‌جمهور از متخصصین ماهواره بر سفیر 2 و ماهواره امید و ملت ایران تشکر کرد و افزود: از رهبری گرانقدر انقلاب اسلامی که با افق بلند نگاه خود راه را در مقابل ملت‌ ما و دیگر ملت‌ها باز می‌کنند تشکر می‌کنم، تاکید ایشان بر جنبش نرم‌افزاری وعلم بومی، راهگشای همه ملت‌های آزاده برای فتح عرصه‌های جدید علم و فنآوری است.

احمدی‌نژاد خطاب به دانشمندان جهان اظهار داشت: امروز ما باید دست در دست هم بدهیم و یک جنبش عظیم و حرکت جهانی وانسانی را برای نجات علم از سیطره خودخواهان سامان بدهیم و باید علم مفید و سازنده را خارج از استیلای مستکبران در خدمت جامعه بشری قرار دهیم تا صلح وامنیت واقعی در سایه معنویت مستقر شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید علم را از سلطه سرمایه‌داری کور و مستکبران خودخواه نجات دهیم تصریح کرد: شاید بعضی‌ها این آرزو را نشدنی و دور از تصور بدانند اما در آینده نزدیک بشریت شاهد شکوفایی استعدادها برای رشد جامعه بشری و برادری و مهر و کمال خواهد بود.

رئیس‌جمهور خطاب به برگزارکنندگان جشنواره خوارزمی، ضمن تشکر از آنان اظهار داشت:‌ایران قرن‌ها مرجع علمی رشته‌های گوناگون در جهان بوده و فرهنگ ما انتشار علم را یک وظیفه دینی و یک ارزش انسانی می‌داند. به همین جهت ملت ایران هیچگاه به دنبال انحصار علم و استفاده ابزاری از آن برای سلطه نبوده است.

وی افزود: جشنواره خوارزمی این ظرفیت را دارد که در آینده نزدیک به یک کانون و مجمع هم‌اندیشی دانشمندان جهان تبدیل شود و باید تلاش کنیم که این مرجعیت علمی را که در خدمت انسان‌ها است، در برابر مرجعیت علمی سلطه‌گر برپا داریم و بدانیم که این شدنی است و شما می‌توانید.

رئیس‌جمهور پیش از سخنرانی در جشنواره خوارزمی به نفرات برتر این جشنواره جوایزی را اهدا کرد که از جمله آنان از مصطفی محمدنجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به خاطر پرتاب موفق ماهواره امید تجلیل شد.

نفرات برتر جشنواره خوارزمی در پایان این مراسم به گفتگوی رو در رو و صمیمی با رئیس‌جمهور پرداختند و با وی عکس یادگاری گرفتند.

 

ماهواره امید به فضا پرتاب شد
پخش‌ پیام رئیس‌جمهور در فضا
جام جم آنلاین: ماهواره ملی امید پس از پرتاب و قرار گرفتن در مدار خود پیام محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران را در فضا پخش کرد.

به گزارش جام جم آنلاین رئیس جمهور در این پیام با تبریک حرکت افتخار آمیز دانشمندان و متخصصین ایران در قرار دادن نخستین ماهواره ملی ایران در فضا گفت:ثبت حضور رسمی جمهوری اسلامی ایران در فضا حاوی این پیام است که ملت ایران در هر حرکت خود گسترش یکتا پرستی و عدالت و صلح را پیگیری می‌کند.

ماهواره ملی امید از نوع ماهواره سبک است که توسط موشک ماهواره بر سفیر 2 که توسط متخصصین داخلی ساخته شده است در مدار زمین قرار گرفت. این ماهواره با هدف برقراری ارتباطات متقابل ماهواره و ایستگاه زمینی،؛ تعیین مشخصات مداری و تله متری مشخصات زیر سامانه‌ها در مدار قرار داده شده است.

ماهواره امید هر 24 ساعت 15 بار به دور زمین می‌چرخد و در هر دور 2 بار به وسیله‌ ایستگاه‌های دور سنجی‌ و برد سنجی کنترل و هدایت می‌شود.

ماهواره ملی امید با دو باند فرکانسی و 8 آنتن، اطلاعات را به زمین ارسال و از زمین دریافت می‌کند.

ماهواره بر سفیر 2 به عنوان پرتابگری دقیق و هدایت پذیر قادر است ماهواره‌ای سبک را تا ماوراء جو پرتاب و در مدار پیش‌بینی شده قرار دهد.

همه‌ی قطعات و اجزای این ماهواره و ماهواره بر از جمله موتور ماهواره بر که از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است، به دست متخصصین صنایع هوا فضای کشورمان ساخته شده است.

منبع: جام جم آنلاین

دسته ها : سایر
سه شنبه پانزدهم 11 1387
آیا می دانستید که ناخن های شما می توانند سرنخ هایی در مورد سلامت عمومی شما بدهند؟ سفید شدن ناخن، زرد شدن آن و علائم دیگری که در ناخن ها ظاهر می شوند به چه معنی می توانند باشند؟

شما می توانید مشکلات و بیماری های اعضای داخلی بدن تان(مشکلات ریه، قلب، کبد و …) را در ناخن هایتان ببینید.

ناخن های رنگ پریده

ناخن های بسیار رنگ پریده بسیاری از اوقات به افزایش سن نسبت داده می شوند. اما می توانند نشانه بیماری های زیر نیز باشند:
آنمی (کم خونی)
نارسایی احتقانی قلب
دیابت
مشکلات کبدی
سو تغذیه

ناخن های سفید

اگر ناخن ها سفید شده اند و اطراف ناحیه سفید، یک حاشیه پر رنگ وجود دارد، می تواند نشان دهنده وجود مشکلات کبدی مانند هپاتیت باشد.

ناخن های زرد

یکی از شایع ترین دلایل زرد شدن ناخن ها، عفونت قارچی است. چنانچه عفونت قارچی پیشرفت کند باعث بلند شدن ناخن از بستر و ضخیم شدن و خورد شدن لبه های ناخن می شود. در بعضی موارد نادر، ناخن های زرد می تواند نشان دهنده بیماری های جدی تری مانند بیماری تیروئید پیشرفته و یا پسوریازیس باشند.

ناخن های متمایل به آبی

ناخن هایی که دارای ته رنگ آبی هستند، نشان دهنده این هستند که بدن به مقدار کافی اکسیژن دریافت نمی کند. در واقع این حالت می تواند نشان دهنده یک عفونت در ریه مانند پنومونیا باشد.

ناخن های با سطح نا هموار

چنانچه سطح ناخن نا هموار و نقطه نقطه و موجدار شده است، مینواند یکی از نشانه های اولیه پسوریازیس و یا التهاب مفاصل باشد. پسوریازیس یک مشکل پوستی است که در ۱۰% از موارد از ناخن ها شروع می شود.

ناخن های ترک دار و شکننده

ناخن های خشک و شکننده که به دفعات ترک می خورند، می توانند نشان دهنده بیماری های تیروئید باشند. ناخن های شکننده و تر کدار با نما و ته رنگ زرد، نشان دهنده عفونت قارچی ناخن ها هستند.

ناخن با حاشیه و پوست اطراف پف کرده

اگر پوست اطراف ناخن، قرمز شده و پف کرده است، نشان دهنده این است که شیار اطراف ناخن دچار التهاب شده است. این حالت می تواند نشان دهنده بیماری لوپوس و یا سایر بیماری های بافت همبندی باشد.

خطوط سیاه زیر ناخن

به ناخن هایی که دارای خطوط سیاه هستند بایستی به سرعت رسیدگی شود. این خطوط سیاه معمولا نشانه ملانوما(خطرناک ترین نوع سرطان پوست) هستند.

تحلیل رفتن و کوتاه شدن ناخن ها

گاز گرفتن ناخن ها ممکن است فقط یک عادت در بعضی افراد باشد، اما در بعضی موارد نشان دهنده اظطراب و استرس پایدار است که نیاز به مداخله پزشکی دارد. همچنین ممکن است نشانه اختلال روانی جبری-وسواسی باشد.

در پایان به این نکته توجه کنید که بسیاری از تغییرات ناخن ها، بی ضرر هستند و همیشه نشان دهنده بیماری نیستند. برای مثال هر کسی که ناخن هایش سفید است به معنی ابتلای او به هپاتیت نیست. چنانچه از تغییرات ناخن خود نگرانید و آن را غیر طبیعی می دانید، با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

منبع: http://napteam.com

لینک مطلب: http://napteam.com/?p=3391 

دسته ها : سایر
چهارشنبه نهم 11 1387

این دو تا مطلب در دو پست قبلی وجود دارند و با هر 3 نظر یک هدیه دیگه قرار میدم.

گفتم شاید این مطالبو ندیده باشین 

دسته ها : سایر
جمعه بیست و هفتم 10 1387
 شاید فکر کنید که برنامه ی نت پد که در منوی استارت ویندوز است چیزی برای یاد گرفتن نداشته باشد اما جالب است بدانید این برنامه کوچک دارای ترفند های مختلفی می باشد که از چشم خیلی از کاربران دور مانده . در ادامه چند مورد رو که پیدا کردم رو می بینید تقریبا همه ی این ترفند ها اولین بار توسط اگزا در وب فارسی و بعضی ها در کل وب نوشته شده اند.


برنامه ی notepad را باز کرده و در ابتدای خط بنویسید LOG. (با حروف بزرگ) حالا فایل رو ذخیره کنید و نت پد رو ببندید

هر زمان که این فایل رو باز کنید ساعت و زمان جاری به فایل اضافه خواهد شد با استفاده از این قابلیت می توانید هر باز که فایل مطلبی اضافه می کنید زمان آن را هم داشته باشد مثل فایل های Log نرم افزار های مختلف.

برنامه ی notepad را باز کرده و از منوی فایل گزینه open را انتخاب کنید در قسمت نام فایل یک آدرس وب مانند http://egza.wordpress.com وارد کرده و دکمه open را بزنید خواهید دید که کد html لینک به آن آدرس نمایش داده خواهد شد.

برنامه ی notepad را باز کرده و از منوی فایل گزینه open را انتخاب کنید در قسمت نام فایل

چند تا نقطه بگذارید به دسکتاپ خواهید رفت (گذاشتن نقطه به تعداد مختلف را در run نیز امتحان کنید جالب است!)

برنامه ی notepad را باز کرده و در خط اول این جمله را بنویسید egza not pad trick و آن را ذخیره کرده و برنامه را بسته و فایل ذخیره شده را باز کنید حتما از نوشته های شبه چینی متعجب خواهید شد در واقع شما هر متنی که شامل 4 کاراکتر 3 کاراکتر 3 کاراکتر و در آخر 5 کاراکتر باشد دچار این مشکل می شود مثلا AAAA BBB CCC DDDDD

برنامه ی notepad را باز کرده و این خط را در آن copy و paste کرده و آن را ذخیره نموده و بعد فایل را با آنتی ویروس خود اسکن کنید نتیجه جالب است

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}

این یک فایل برای تست آنتی ویروس هاست


برنامه ی notepad را باز کرده و دستورات command prompt یا همان cmd را در آن تایپ کرده و آن را با نام دلخواه و پسوند bat ذخیره کنید و بعد فایل ایجاد شده را باز کنید حالا شما یک فایل batch دارید مثلا با این دستورات می توانید کانکشن های TCP سیستمتان را ببینید

@echo

@netstat -n

@echo.

@pause

یک فایل notepad را باز کرده و کلید های کنترل و حرف جی CTRL+G را فشرده و شماره خطی را که می خواهید به آن بروید را وارد کنید

از منوی view گزینه status bar را در حالت انتخاب قرار داده تا شماره کاراکتر و شماره خطی که اشاره گر در آنجاست نمایش یابد

اگر word wrap از منوی format آنتخاب شده باشد status bar غیر فعال خواهد بود

یک باگ دیگری که در نت پد دیده شد اینه که اگر word wrap فعال باشه و نوشته ی شما بیش از یک خط باشد بعد از ذخیره کردن اشاره گر موس بدون دلیل به چند کاراکتر عقب می رود و این کار برای خط های بعدی نیز تکرار می شود

منبع:  http://egza.wordpress.com

دسته ها : سایر
دوشنبه بیست و سوم 10 1387

شعر نو استاد  «محمد حسین بحجت  تبریزی(شهریار  به  «آلبرت ا ینشتین»

 

انیشتین یک سلام ناشناس البته می بخشی  --- دوان در سایه روشن های یک مهتای خلیایی

 

نسیم شرق می آید ، شکنج طره ها افشان --- فشرده زیر بازو شاخه های نرگس و مریم

 

از آنهاییکه در سعدیه ی شیراز می رویند  --- ز چین و موج دریاها و پیچ و تاب جنگل ها

 

دوان می آید و صبح سحر خواهد بسر کوبید --- در خلوتسرای قصر سلطان ریاضی را

 

درون کاخ استغنا ، فراز تخت اندیشه  --- سز از زانوی استغراق خود بردار

 

به این مهمان که بی هنگام و نا خوانده است  در بگشا  --- اجازت ده که با دست لطیف خویش بنوازد

 

به نرمی چین پیشانی افکار بلندت را --- به آن ابریشم اندیشه هایت شانه خواهد زد

 

نبوغ شعر مشرق نیز با آیین درویشی --- بکف جام شرابی از به سوی حافظ و خیام

 

به دنبال نسیم از هر در رسیده می زند زانو --- که بوسد دست پیر حکمت دانای مغرب را

 

انیشتین افرین بر تو

مگر مهر و وفا محکوم اضمحلال خواهد بود

 

مگر آه سحر خیزان سوی گردون نخواهد شد --- مگر یک مادر از دل وای فرزندم نخواهد گفت

 

انیشتین بغض دارم در گلو دستم به دامانت --- نبوغ خود به کام التیام زخم انسان کن

 

سر این نا جوانمردان سنگین دل براه آور --- نژاد و کیش و ملیت یکی کن  ای بزرگ استاد

 

زمین یک پایتخت امپراطوری وجدان کن --- تفوق در جهان قایل مشو جز علم و تقوا را

 

خلا با سرعت نوری که داری در نوردیدی --- زمان در جاودان پی شد مکان در لا مکان طی شد

 

حیات جاودان کز درک بیرون بود پیدا شد --- بهشت روح علوی هم که دین می گفت جز این نیست

 

 تو با هم آشتی دادی  جهان دین و دانش را --- انیشتین ناز شست تو

 

 نشان دادی که جرم و جسم چیزی جز انرژی نیست --- اتم تا می شکافد جزو جمع عالم بالاست

 

 بچشم مو شکاف اهل عرفان و تصوف نیز  --- جهان ما حباب روی چین آب را ماند

 

من نا خوانده دفتر هم که طفل مکتب عشقم --- جهان جسم , موجی از جهان روح می بینم

 

 اصالت نیست در ماده

انیشتین نامی از ایران ویران هم شنیدستی؟ --- حکیما محترم می دار مهد ابن سینا را

 

 به این وحشی تمدن گوشزد کن خدمت ما را --- انیشتین پا فراتر نه جهان عقل هم طی کن

 

 کنار هم ببین عیسی و موسی و محمد را --- کلید عشق را بردار و حل این معما کن

 

و گر شد از زبان علم این قفل کهن وا کن --- انیشتین باز هم بالا

 

خدا را نیز پیدا کن

دسته ها : سایر
دوشنبه هجدهم 9 1387
X