همزمان با آغاز سال 2009، سال جهانی نجوم، انجمن نجوم شفق تصمیم گرفت تا با انجام مصاحبه ای با دکتر کاترین کزارسکی، دبیر اتحادیه بین المللی نجوم (IAU)، به سراغ اهداف و چشم اندازهای این سال برود. در کنار این مصاحبه نیز، دکتر کزارسکی پیامی را برای انجمن شفق و تمامی ایرانیان علاقه مند به علم نجوم ابلاغ کردند که متن اصلی و ترجمه شده آن در اختیار شما قرار می گیرد.

Astronomy supporters and friends of the society Shafaq

We are about to embark on a grand adventure, taking us through 2009 and beyond. This is the International Year of Astronomy, a time for people of all nations to join together in collective support of astronomy and all it can achieve. The theme is “The Universe, Yours to Discover”, and this embodies the aim of the Year: making the wonders of the cosmos accessible to all people.
We are living in a golden age of discovery, with the most advanced telescopes and instruments helping us to learn more about the Universe in which we live. During 2009 we will all have the opportunity to get involved in expanding humanity’s horizons. So welcome to the International Year of Astronomy 2009

Catherine Cesarsky
IAU president
*

دوستان و حامیان نجوم در انجمن شفق؛
در آستانه عزیمت به سفر بزرگی هستیم که ما را به سال 2009 و ماورای آن می برد و آن سال بین المللی نجوم است، فرصتی برای مردم تمامی ملت ها تا در راه حمایت جمعی از علم نجوم، به همدیگر بپیوندند و تمامی اینها  قابل دسترسی است. موضوع اصلی : "جهان از آن شماست تا کاوش کنید" است و این متضمن هدف این سال است : در دسترس ساختن شگفتی های جهان برای همه افراد. 
ما در دوران طلایی اکتشافات به سر می بریم، که پیشرفته ترین تلسکوپ ها و ابزرآلات به ما کمک می کنند تا بیشتر درباره جهانی که در آن زندگی می کنیم، بدانیم. در طول سال 2009، تمامی ما فرصت داریم تا در وسعت بخشیدن به افق های بشری، شریک شویم. بنابراین، به سال بین المللی نجوم، خوش آمدید !

متن مصاحبه را از  اینجا  دریافت کنید.

منبع : سایت انجمن نجوم شفق شهرستان اردکان

نظر هم بدهید .

 


دوشنبه بیست و سوم 10 1387
X