رییس آموزش و پرورش رامسر از تشکیل و راه‌اندازی باشگاه نجوم در مرکز پژوهش‌سرای دانش‌آموزی این شهرستان در روز یکشنبه خبر داد و بر لزوم توجه به تحقیقات در این عرصه تاکید کرد. 

"محمدصالح رضاخانی" در گفت و گو با ایرنا افزود: باشگاه نجوم رامسر در راستای تحقق اهداف علمی خود و همسو با فعالیت‌های مراکز علمی ایرانی، برنامه‌هایی را فعالیت مطلوب خود تدارک دیده است. 

وی با اشاره به این که همه مدارس این شهرستان به سیستم ‪IT‬مجهز هستند، یادآور شد: اولین دبیرستان هوشمند رامسر با صرف ‪۲۰۰‬میلیون ریال راه‌اندازی می‌شود. 

"مهدی میرفتحی" کارشناس ارشد فیزیک نیز گفت: در راستای سال جهانی نجوم برای نخستین بار در مازندران پژوهش‌سرای دانش آموزی رامسر با یک برنامه مدون اقدام به تشکیل باشگاه نجوم نموده است. 

وی اضافه کرد: برگزاری کارگاه آموزشی ، مسابقه نقاشی ، نمایش فیلم ، انتشار دفترچه‌های آموزشی و کلاس‌های آموزشی از جمله برنامه این باشگاه است. 

به گفته وی جلسه باشگاه نجوم رامسر در روزهای پنجشنبه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به این باشگاه مراجعه می‌نمایند. 

در غرب مازندران تنها پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رامسر فعالیت دارد. 

شهرستان رامسر با ‪۱۲‬هزار نفر دانش‌آموز در غرب مازندران واقع شده است.

 

در آستانه سال جهانی نجوم و جهت تشویق علاقمندان به فراگیری کاربردهای فیزیک ، شیمی و ریاضی ، انجمن نجوم رامسر با همیاری پژوهش سرای دانش آموزی فرید رامسر ، همایش آشنایی با آسمان شب را در قالب باشگاه نجوم رامسر برگزار می نماید. این باشگاه شامل پخش فیلم های آموزشی نجوم، ارائه سخنرانی های کوتاه پیرامون ستاره شناسی و ... می باشد.باشگاه نجوم نخستین پنجشنبه هر ماه برگزار خواهد شد . نخستین جلسه باشگاه نجوم رامسر پنجشنبه3 بهمن 1387 راس ساعت 15 عصر در آمفی تئاتر کانون شهید سلیمان نژاد برگزار خواهد شد. انتشار ماهنامه خبری آسمان برای همه - کارگاه رصد خورشید و کلاس های آموزش نجوم مقدماتی از جمله دیگر فعالیت ها به شمار می آیند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به پایگاه های اینترنتی زیر مراجعه نمایید:

www.ramsky.netfirms.com

 www.pdframsar.ir

 

من هم که رامسریم و امیدوارم که بتوانم عضو آن شوم.(خواهش از مسئولان انجمن)  

پنج شنبه هفدهم 11 1387

همزمان با آغاز سال 2009، سال جهانی نجوم، انجمن نجوم شفق تصمیم گرفت تا با انجام مصاحبه ای با دکتر کاترین کزارسکی، دبیر اتحادیه بین المللی نجوم (IAU)، به سراغ اهداف و چشم اندازهای این سال برود. در کنار این مصاحبه نیز، دکتر کزارسکی پیامی را برای انجمن شفق و تمامی ایرانیان علاقه مند به علم نجوم ابلاغ کردند که متن اصلی و ترجمه شده آن در اختیار شما قرار می گیرد.

Astronomy supporters and friends of the society Shafaq

We are about to embark on a grand adventure, taking us through 2009 and beyond. This is the International Year of Astronomy, a time for people of all nations to join together in collective support of astronomy and all it can achieve. The theme is “The Universe, Yours to Discover”, and this embodies the aim of the Year: making the wonders of the cosmos accessible to all people.
We are living in a golden age of discovery, with the most advanced telescopes and instruments helping us to learn more about the Universe in which we live. During 2009 we will all have the opportunity to get involved in expanding humanity’s horizons. So welcome to the International Year of Astronomy 2009

Catherine Cesarsky
IAU president
*

دوستان و حامیان نجوم در انجمن شفق؛
در آستانه عزیمت به سفر بزرگی هستیم که ما را به سال 2009 و ماورای آن می برد و آن سال بین المللی نجوم است، فرصتی برای مردم تمامی ملت ها تا در راه حمایت جمعی از علم نجوم، به همدیگر بپیوندند و تمامی اینها  قابل دسترسی است. موضوع اصلی : "جهان از آن شماست تا کاوش کنید" است و این متضمن هدف این سال است : در دسترس ساختن شگفتی های جهان برای همه افراد. 
ما در دوران طلایی اکتشافات به سر می بریم، که پیشرفته ترین تلسکوپ ها و ابزرآلات به ما کمک می کنند تا بیشتر درباره جهانی که در آن زندگی می کنیم، بدانیم. در طول سال 2009، تمامی ما فرصت داریم تا در وسعت بخشیدن به افق های بشری، شریک شویم. بنابراین، به سال بین المللی نجوم، خوش آمدید !

متن مصاحبه را از  اینجا  دریافت کنید.

منبع : سایت انجمن نجوم شفق شهرستان اردکان

نظر هم بدهید .

 

دوشنبه بیست و سوم 10 1387
X